Инж. Дончо Атанасов поема Агенция "Пътна инфраструктура"
Секция: БЪЛГАРИЯ
22 Ноември 2016 14:05
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
Инж. Дончо Атанасов поема Агенция "Пътна инфраструктура"

/КРОСС/ Инж. Дончо Атанасов застава начело на Агенция "Пътна инфраструктура" (АПИ) от 1 декември. Това се налага, след като досегашния председател на Управителния съвет Лазар Лазаров подаде оставка, съобщиха от Агенцията.

В периода 2009-2013 г. инж. Атанасов е директор на ПБС - Прогресивни бизнес решения ЕООД. През 2008-2009 г. е директор на дирекция „Оперативен контрол и управление на риска" в Национална агенция „Пътна инфраструктура". Преди това е заемал ръководни постове в различни търговски дружества. През 1995-1997 г. е народен представител в 37-то Народно събрание.

По този начин се цели спирането на всякакви спекулативни коментари. Дава се възможност на следващото правителство и нов борд на директорите, да довърши отсечките от магистрала "Хемус", тунел "Железница", който е част от магистрала "Струма", скоростния път Бургас - Слънчев бряг и ремонта на 250 км републикански пътища за близо 700 млн. лв. ще бъдат довършени от следващото правителство и нов директорски борд на АПИ.