Пет златни медала за ММА бойците ни на европейското
27 Ноември 2016 17:48

/КРОСС/ България приключи участието си на Европейското първенство по ММА в Прага с 5 златни, 1 сребърен и 2 бронзови медала, съобщи във Facebook президентът на Българската ММА федерация Станислав Недков-Стъки.

Европейски шампиони в своите категории станаха: Фердун Османов (70 кг), Николай Николов (77кг), Даниел Галъбаров (120 кг), Атанас Свисов (+120кг), Александра Тончева (52кг).

Сребърен медал в категория до 84 килограма успя да извоюва Валери Атанасов, а с бронзови медали останаха Ростислав Райчев и Тенчо Караенев.

Нашият отбор завърши на второ място след Швеция ( която има само един сребърен медал повече). Разликата обаче е, че скандинавската страна участва с 14 състезатели, а България - с 9.

„Средната възраст на този национален отбор е малко над 20 години, което показва, колко талантливи са нашите състезатели, че се работи правилно в клубовете и, че дългосрочният план на БФММА за развитие на спорта ММА в България е правилен и работи", написа още шефът на федерацията.

България ще бъде домакин на Европейското първенство през следващата година, което ще се проведе от 28 март до 2 април в София.