Цвети Пиронкова отпадна от турнира в Маями
22 Март 2017 08:32

/КРОСС/Цветана Пиронкова отпадна в първи кръг на силния турнир в Маями, който е от категорията WTA Premier. Най-добрата българска тенисистка отстъпи с 6:3, 1:6, 1:6 пред Виктория Голубич (Швейцария).

Битката не беше лесна, продължи близо 2 часа. Пиронкова изпусна отлична възможност. Тя имаше преднина от сет и пробив във втория - 6:1, 1:0. Тогава сякаш спря и до края на двубоя взе едва един гейм.

За Цвети това е четвърта поредна загуба в Тура, където няма победа в основна схема от 1-и януари. Срещу Голубич определено не й върви. Пловдивчанката има два загуби от два мача.

Григор Димитров прескача първия кръг в Маями. Той ще започне в петък или събота участието си на турнира. Гришо е в потока на Рафа Надал, с когото могат да се срещнат още на четвъртфинал.