Хамилтън триумфира в Китай
09 Април 2017 13:16

/КРОСС/ Люис Хамилтън с "Мерцедес" спечели състезанието за Голямата награда на Китай, втори кръг от шампионата във Формула 1. Победата е пета за британеца на тази писта и негова първа за сезона.

Втори остана Себастиан Фетел с "Ферари", а трети е Макс Ферстапен с "Ред Бул".

Люис Хамилтън стартира от първа позиция и избра най-добрата стратегия, като финишира първи по 5 451-километровото трасе. В началото пистата в Шанхай бе мокра, но бързо изсъхна и британецът се приспособи по най-добрия начин към условията.

Втори с изоставане от 6,25 секунди завърши Себастиан Фетел. Германецът, който спечели първия старт за сезона миналия месец в Австралия, спря рано в бокса и след това не успя да навакса изоставането си.

Трети на подиума се качи холандецът Макс Ферстапен. Той стартира от 16-а позиция, но направи миниподвиг, като стигна до третото място.

Хамилтън и Фетел са начело в генералното класирането с по 43 точки. Следващият старт е в Бахрейн на 14-16 април.