КЗК проверява последната сделка на "Булгартабак"
Секция: ИКОНОМИКА
17 Април 2017 12:44
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
КЗК проверява последната сделка на "Булгартабак"

/КРОСС/ Комисията за защита на конкуренцията (КЗК) проверява сделката между "Бритиш Американ Табако" (BAT) и "Булгартабак", съобщи БНР.

Антимонополната комисия започна да анализира сделката между "Бритиш Американ Табако" и "Булгартабак" в края на миналата седмица. В срок от една седмица КЗК трябва да излезе със становище, в което да посочи дали конкуренцията на тютюневия пазар е допустима.

Припомняме, че на 12 април стана ясно, че "Бритиш Американ Табако" купува три водещи марки на "Булгартабак". Сред продадените марки са Victory, Eva Slim и GD, а сделката ще на стойност над 100 млн. евро. С подписването на тази сделка BAT ще притежава водещ дял от 40% от "Булгартабак".

Финализирането на сделката ще стане до средата на тази година, съобщиха британските инвеститори. Целта е да се изчакат всички проверки и процедури на регулаторните органи.