Пет национални рекорда за плувните спортни таланти на "Еврофутбол"
24 Април 2017 13:18

/КРОСС/ Общо пет национални рекорда за възраст 15-17 годишни поставиха Спортните таланти на „Еврофутбол" в плуването Диана Петкова и Иван Алмаджиев на ІІІ-тия международен турнир „Младост" в Пловдив (22-23.04.2017 г.). 16-годишната Диана спря хронометрите на 100 метра съчетано на 1:03.52 мин. и остави на 23 стотни стария, който бе отново нейн. На 100 метра свободен стил постигна 56.06 сек. (56.38 е нейният стар). Диана, заедно със съотборничките си от клуб „Спринт" - Виктория Петрова, Александра Мирова и Ивета Андреева, подобриха рекордите на правата щафета - 1:52.25 мин. и на 4х50 метра смесена по стил - 2:03.96 мин. Така Диана заслужи приза за най-добре представил се състезател на турнира.

Другият ни плувец на турнира - Иван Алмаджиев отнесе рекорда на 50 метра гръб, като записа ново върхово постижение от 25.97 сек., с което грабна първото място. Иван грабна общо пет златни медала от надпреварата, а резултатите му бяха най-добри освен за възрастта 15-17 годишни, но и при мъжете. Ето и постиженията му: 50 метра свободен стил - 23.52 сек, като само една стотна не му достигна, за да подобри рекорда; 100 метра свободен стил - 51.81 сек.; 50 метра бътерфлай - 25.11 сек. и права щафета 4×50 м - 1:39.21 мин. 16-годишният Иван спечели и едно бронзово отличие на щафетата 4х50 метра смесена по стил.

На завършилото в неделя във Варшава Европейското първенство по джудо Ивайло Иванов се класира на 7-мо място в категория до 81 кг. Той започна с победа с "ипон" над украинеца Серхий Кирвчах, след това се наложи с „вадзари" над Матиас Касе от Белгия. Последваха две загуби - от Доминик Ръсел от Германия и в репешажите от руснака Аслан Лапинагов.

Грета Банишка се нареди на 53-то място в многобоя на Европейското първенство по спортна гимнастика в Клуж Напока, Румъния. След близо седем месеца без състезания и след претърпяна операция Грета се справи отлично и постигна 13.341 на прескок, 10.483 на смесена успоредка, 11.133 на греда и 12.100 на земя. Така тя събра общ сбор от 47.057 точки.

Габриела Антона завърши реми последната си партия от Европейското индивидуално първенство за жени по класически шахмат в Рига (10-23.04.2017 г.) срещу рускинята Анастасия Сузанова. Така с общ резултат 5 точки (3 победи, 4 ремита и 4 загуби) зае 95-о място от 144 участници.
Мария Делчева грабва златото в индивидуалната надпревара на международния турнир по бадминтон за младежи в Гърция. На двойки тя и Христомира Поповска завоюваха бронзовото отличие.

Таня Звискова взе сребърен медал от международния турнир по спортна стрелба в Сандански в дисциплината 40 изстрела с пневматична пушка с резултат 413.6 т.

Митко Джорджев триумфира в кат. до 68 кг. на държавното първенство по таекуондо. На финала той се наложи с невероятния резултат 26-24 над друг Спортен талант на „Еврофутбол" Владимир Далаклиев.

Калина Христова спечели бронзов медал в крайното класиране на финалния етап на националния турнир по тенис на маса „Млад олимпиец" до 18 г. в Момчилград.