Невяна Владинова взе медал от Световната купа в Баку
29 Април 2017 15:15

/КРОСС/ Невяна Владинова спечели бронзов медал в многобоя от Световната купа по художествена гимнастика в Баку, Азербайджан.

Българката беше четвърта след изиграването на съчетанията с топка (17,100) и обръч (16,700) вчера. Днес, класиралата се на седмо място на олимпийските игри в Рио де Жанейро гимнастичка обаче получи оценка 17,700 за представянето си с бухалки и 16,900 за композицията с лента, което беше достатъчно да се изкачи до третото място.

Така тя се класира и за всички финали на отделните уреди, които ще са утре (30 април).

Другата българка - Боряна Калейн е девета в крайното класиране.

Златото отиде при рускинята Дина Аверина. Нейната сънародничка Александра Солдатова е втора в класирането.