Ивет Лалова с победа на 200 м на Европейското отборно по лека атлетика
25 Юни 2017 19:06

/КРОСС/ Ивет Лалова донесе втора победа за България в първа лига на европейското отборно първенство по лека атлетика във Вааса (Финландия). Тя бе най-бърза в спринта на 200 метра с 23.33 секунди, съобщава БТВ.

Тихомир Иванов в събота записа първия успех за тима ни в състезанието, след като триумфира на скок височина с личен рекорд от 2.30 м и покрит норматив за световното първенство в Лондон през август.

В спринта на 200 метра при мъжете Денис Димитров се нареди шести с 21.44 секунди, а победител стана Рамил Гулиев (Турция) с рекорд на първенствата от 20.20 секунди.

В надпреварата на диск при жените Рената Петкова се класира седма с 49.06 метра, а най-добра с 59.62 метра беше португалката Ирина Родригеш.

България се изкачи на предпоследното 11-о място след 33 от 40 дисциплини със 173.50 точки, като вече изостава само на 15.5 точки от спасителната девета позиция.

Първите три отбора в крайното класиране печелят промоция за Суперлигата, а последните три изпадат във Втора лига.