Невяна Владинова и ансамбълът - със злато в Минск
06 Август 2017 15:15

/КРОСС/ Два златни, един сребърен и един бронзов медал за България на Световната купа по художествена гимнастика в Минск!

Българската ни състезателка по художествена гимнастика Невяна Владинова спечели златен медал на обръч, сребърен на бухалки и бронзов на лента във финалите на Световната купа в Минск.

Владинова получи оценка от 18.850 за изпълнението си. Втора остана Александра Солдатова (Русия) с 18.550, а трета е представителката на домакините Катерина Галкина с 18.200 точки.

Невяна спечели и бронз на лента със 17.250.

На топка Владинова завърши на 7-ото място с 16.250, а другата ни състезателка Катрин Тасева е шеста с 16.500, след като и двете допуснаха грешки.

В събота Невяна и Катрин останаха без медали от многобоя, след като се наредиха съответно на 5-а и 6- а позиция.

Ансамбълът ни също завоюва златото на финала на 5 обръча, съобщи Българската федерация по художествена гимнастика.