Германия и Англия вече са на Мондиал 2018
06 Октомври 2017 08:19

/КРОСС/ Световният шампион Германия и Англия се класираха за Мондиал 2018 в Русия. Бундестимът се налошжи с 3:1 над Северна Ирландия като гост, а Трите лъва измъкна трудно 1:0 срещу Словения на "Уембли".

Германците дръпнаха с 2:0 преди почивката с попадения на Себастиан Руди и Сандро Вагнер, а в края се разписа и Йошуа Кимих. Почетното попадение за северноирландците бе дело на Джош Магенис в добавеното време.

Така тимът на Йоаким Льов записа девети успех от девет мача в група С и съвсем закономерно ще защитава трофея по руските терени догодина.

Англичаните срещнаха далеч повече проблеми срещу смелия отбор на Словения и трябваше да треперят до последно. Скъпоценното попадение бе дело на Хари Кейн в 94-ата минута.

Футболистите на Гарет Саутгейт се откъснаха на 5 точки пред втория Шотландия и са недостижими дори и на теория.