Младежките национали взеха 1:1 в Казахстан
10 Октомври 2017 18:35

/КРОСС/ Младежкият национален отбор на България до 21 години завърши 1:1 при гостуването на Казахстан в третия си мач от Група 9 на европейските квалификации. Гол на Венцислав Керчев минута преди края спаси точката за българите, след като преди това резервата Зайнутдинов изведе Казахстан в резултата.

Двубоят бе равностоен с положения и пред двете врати, но момчетата на Антони Здравков могат да съжаляват за ситуация в 65-а минута, когато след удар на Александър Георгиев топката срещна напречната греда и тупна на голлинията. Българите имаха претенции, че топката е преминала голлинията, но реферът не зачете попадението.

Казахстан поведе в 76-а минута, когато влезлият като резерва Зайнутдинов бе точен след пас на Омиртаев. Последва натиск на българския отбор и защитникът на Лудогорец Венцислав Керчев изравни минута преди края след асистенция на Георги Русев.

Така след първите си три мача в групата България има 2 точки след две ремита с Казахстан. В първия си мач в групата българите загубиха у дома от Люксембург.

Казахстан - България 1:1 (0:0)

Казахстан: Колбунцов, Мажитов, Сламбеков (74-Люхай), Шадманов, Наярян (62-Зайнутдинов), Жалмукан, Соколенко, Калмуратов, Пертук, Абилгази, Омиртаев (85-Сарсенов)

България: Кръстев, Костадинов, Велков, Христов, Керчев, Ал. Георгиев, Ан. Георгиев, Карабельов (82-Г.Русев), Ивайлов, Димитров (77- Кръстев), Десподов (82-Т.Йорданов)