Григор Димитров е вече на четвъртфинал в Шанхай
12 Октомври 2017 09:45

/КРОСС/ Най-добрият ни тенисист Григор Димитров прегази американеца Сам Куери в двубой от третия кръг на силния турнир Шанхай, който е от сериите Мастърс 1000. Гришо победи с 2:0 сета /6:3, 7:6/ с един осъществен пробив в първия сет, брейк и рибрейк на старта на втория и безапелационен тайбрек на 3 точки, съобщава Gong.bg.

С успеха първата ни ракета се класира за четвъртфиналите на турнира за първи път в кариерата си.

В тази фаза на състезанието негов съперник ще е победителя от мача Рафаел Надал - Фабио Фонини. Този двубой е от 13.00 часа българско време.

Григор Димитров бе безапелационен срещу номер 17 в световната ранглиста - Сам Куери, и постигна трета победа от три мача срещу този съперник. Гришо бе много стабилен и хладнокръвен срещу американеца.

Стартира с труден гейм първия сет, но влезе в ритъм и с един пробив стигна до 6:3. Началото на втория сет бе повече от интригуващо. Допуснат пробив, скоростна реакция, върнат пробив и отново пълен контрол за Григор Димитров до тайбрека. В него Димитров потвърди впечатлението, че заслужава победа в два сета и я взе след 7:6 гейма.