Медицинска сестра беше тежко пребита в "Пирогов"
Секция: Здраве
28 Октомври 2017 15:03
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
Медицинска сестра беше тежко пребита в "Пирогов"

/КРОСС/ Две нападения са се случили през изминалата нощ (27-и срещу 28 октомври) в „Пирогов". Това съобщиха от пресцентъра на най-голямата болница в София.

Двете посегателства са завършили с една сериозно ранена медицинска сестра, психически травми за лекари, санитари, пациенти и материални щети.

Снощи и през нощта в „Пирогов" са се случили 2 инцидента, при които пациенти са проявили агресия спрямо дежирните екипи.

При първия - 18 г. мъж, настанен в токсикологията на „Пирогов" заради употреба на марихуана, е нападнал и пребил дежурната медицинска сестра. В резултат в момента тя лежи в лицево-челюстното отделение към

Клиниката по неврохиругия с тежка лицева травма и комоцио (мозъчно сътресение).

Пациентът е приет за лечение по-рано в петък, след като екип на Спешна помощ го докарал в „Пирогов" заради употреба на марихуана. Родителите му отказали на дежурния екип един от двамата да остане като придружител с него, защото според тях го дразнят с присъствието си. Казали, че той се занимава със спорт - бокс. Същата вечер, няколко часа след приемането и лечението му в токсикологичната клиника, при него влиза дежурната сестра - той я посреща станал от леглото и започва да ѝ нанася тежки удари (крошета), уточняват от болницата. След като я пребива и я оставя да лежи на земята в безсъзнание на земята, той се опитва да излезе от клиниката. Тъй като е заключено, той се насочва към първата срещната врата на пациентска стая. Там се лекува пациентка със сериозна нежелана лекарствена реакция. 18-годишният млад мъж я заставя да му отключи врата и след като тя му казва, че няма ключ той започва да я души. Междувременно удря и бутона за пожарно известяване, но се стряска от включената аларма. Оставя пациентката, която е нападнал, чупи стъклото на заключената врата и бяга от клиниката облечен по тениска и боксерки. Дежурната лекарка и дежурната санитарка са със сериозна уплаха.

По-късно същата нощ, полиция докарала трима пияни мъже в спешното на болницата след пиянска свада в столично заведение. По време на нея единият е ударен и се налага да получи медицинска помощ. В коридора на спешното, един от тях нанася удар по вратата на кабинет. За щастие при този инцидент няма физически пострадал служител на „Пирогов". Дежурният лекар се е разминал само с уплаха. Що се отнася до пациента, чийто приятел извършва вандалския акт, той е настанен в лицево-челюстното отделение към неврохирургията на „Пирогов".

Ръководството на болницата е уведомено за случая. Изпълнителният директор проф. Асен Балтов вече посети пострадалата медицинска сестра и огледа нанесените материални щети. Нареди да се предприемат допълнителни мерки за сигурност.