/КРОСС/ След символичния протест преди няколко дни днес надзиратели в затвори, служители в следствения арест и съдебната охрана ще излязат пред Централния софийски затвор като част от щафетната подготовка на синдикатите за по-продължителни протести.
Синдикатът на служителите в затворите в България вече е изпратил писмено своите искания до председателя на Народното събрание Димитър Главчев, до парламентарната комисия по бюджет и финанси и до министъра на правосъдието Цецка Цачева. Служителите на затворите настояват за уеднаквяване на заплатите им с тези в системата МВР, което означава 20% увеличение.
Освен това искат финансово обезпечаване на дейността им, гарантирано финансиране за основното възнаграждение на персонала, придружаващите допълнителни плащания и плащания, равностойни на служителите на МВР.
Протестът през столичния затвор е днес от 10 часа, съобщава БНТ.