Германският външен министър: На базата на Брекзит ЕС трябва да изгради нов модел на отношения с Турция и Украйна
Секция: ПОЛИТИКА
26 Декември 2017 08:44
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
Германският външен министър: На базата на Брекзит ЕС трябва да изгради нов модел на отношения с Турция и Украйна

/КРОСС/ Европейският съюз може да започне да изгражда отношения с Турция и Украйна, опирайки се на нов модел, който ще бъде създаден след излизането на Великобритания от структурите на Общността. Това предложи министърът на външните работи на Германия Зигмар Габриел, предава Deutsche Welle.

„Ако успеем да изработим разумно споразумение с Великобритания, което да урежда нейните взаимоотношения с Европа след Брекзит, то може да стане модел, който да бъде използва и за други страни като Украйна и Турция", отбеляза първият дипломат на Берлин.

Според Габриел тези две страни няма да станат част от Общността в близките години.

„В тази връзка сме длъжни да помислим за алтернативни форми на по-близко сътрудничество" с тях, допълни германският външен министър.