Изключителна победа и Григор Димитров е на 1/4-финал в Австралия
21 Януари 2018 14:40

/КРОСС/ Григор Димитров се класира на четвъртфиналите на Откритото първенство на Австралия. Световният номер 3 изигра пореден тежък мач, но показа здрава психика и шампионска психика, благодарение на които срази вдъхновения от публиката и изключително силно сервиращ представител на домакините Ник Кириос. За да стигне до победа Григор трябваше да спечели 3 тайбрека, като победи с 3:1 сета - 7:6 (3), 7:6 (4), 4:6, 7:6 (4).

Така българинът влиза във втората седмица на турнира и ще играе за трети път в кариерата си на четвъртфиналите в Мелбърн. Там негов съперник ще бъде 49-ият в света британец Кайл Едмънд, който победи с 6:7 (4), 7:5, 6:2, 6:3 Андреас Сепи.

Григор Димитров и Кайл Едмънд имат два мача помежду си и в двата победител бе българинът. Последният бе само преди две седмици в Бризбейн, но тогава британецът все пак получи и контузия по време на двубоя.