Ансамбълът ни спечели злато и още едно сребро в Москва
18 Февруари 2018 13:40

/КРОСС/ Националния ансамбъл по художествена гимнастика на България спечели златен медал за съчетанието си с 5 обръча на турнира Гран при в Москва, съобщава БТВ.

Симона Дянкова, Мадлен Радуканова, Теодора Александрова, Лаура Траатс и Елена Бинева изиграха съчетанието си с незначителни грешки и получиха оценка от 18,900.

На второ място остана ансамбълът на Русия с оценка 18,600. Трети са представителките на Узбекистан - 15,900.

В съчетанието с топки и въжета и ансамбълът ни грабна сребърен медал. Той заслужи оценка от 18,500 и остана само след Русия, заслужила 19,300. Бронзът отиде при Финландия с оценка 14,950.

Така възпитаничките на Весела Димитрова спечелиха три медала в първото международно състезание за новия сезон - златен и два сребърни. Вчера (17 февруари) те спечелиха сребро в многобоя.