Първи медали за България в първия ден на турнира по художествена гимнастика в Рига
04 Март 2018 10:42

/КРОСС/ България спечели сребърен и бронзов медал в първия ден на турнира по художествена гимнастика в Рига. Това съобщиха от Българската федерация по художествена гимнастика.

Завърши първият ден от надпреварата в Рига на МТ "Baltic hoop" 2018 при жените и "Riga Spring 2018" - турнирът за девойки. При жените Катрин Тасева се пребори за бронзовия медал в многобоя с общ сбор от 63.000 точки (17.000 т. на лента; 16.100 т. на обръч; 14.500 точки на топка и 15.400 точки на бухалки. Тасева се класира Влада Николченко от Украйна, а втора Саломе Пашава от Грузия.

Със сбор от 62.350 т. Ерика Зафирова се нареди на 5-то място в многобоя. Тя получи оценки от 14.450 за обръч, 16.400 за топка, 16.900 за бухалки и 14.600 за лента.

България се яви с две свои представителки в турнира за девойки, който се игра по регламента на Европейското първенство - Татяна Воложанина и Анна Келман, които със сбор от 108.300 точки грабнаха сребърния медал. Шампион стана отборът на Украйна със сбор от 116.850т., а бронзовото отличие спечели силният отбор на Азербайджан със сбор колкото нашите 108.300, но с по-ниски оценки за изпълнение.

Утре във финалите Татяна Воложанина се класира на три финала (обръч, топка и лента), Анна Келман спечели право да участва на бухалки.

При жените и двете ни гимнастички се класират на по три финала - Катрин Тасева ще участва на обръч, бухалки и лента, а Ерика Зафирова на топка, бухалки и лента.