Франция спечели щафетата в Контиолахти, България не завърши
10 Март 2018 17:48

/КРОСС/ Франция спечели индивидуалната смесена щафета от Световната купа по биатлон в Контиолахти (Финландия). Ане Шевалие и Антонен Гигона изминаха трасето за 33:29.1 минути, като използваха 6 допълнителни патрона и не влязоха в наказателна обиколка.

На второ място завършиха Лиза Тереза Хаузер и Юлиян Еберхард (Австрия) с 2.4 секунди пасив. Австрийците също не направиха наказателен рунд и използваха 7 допълнителни патрона.

Щафетата на Норвегия - Марта Олсбу и Йоханес Тингес Бьо, остана на третата позиция на 4.4 секунди с една наказателна обиколка и 11 допълнителни патрона.

Българите Владимир Илиев и Емилия Йорданова направиха доста грешки в стрелбата и останаха 24-и от общо 26 отбора, след като бяха затворени с обиколка след предпоследната стрелба.

Илиев и Йорданова завършиха със 7 наказателни обиколки и 18 резервни патрона.