ЦСКА хлъзна ”Левски” в дъжда
18 Март 2018 15:28

/КРОСС/ ЦСКА победи "Левски" с 1:0 в голямото дерби от 25-ия кръг на Първа лига. "Червените" стигнаха до успехa благодарение на късен гол на Фернандо Каранга - негов 22-ри от началото на кампанията. Така тимът на Стамен Белчев оглави временното класиране. "Армейците" вече имат актив от 63 точки, колкото и шампиона "Лудогорец", но са с по-добра голова разлика. Разградчани обаче са с мач по-малко.

Следете с нас Вечното дерби минута по минута
На "Васил Левски" първата опасна атака бе за "сините", но завърши с удар на Габриел Обертан встрани от вратата. Проливният дъжд и локвите по терена затрудняваха много играчите и не позволяваха по-високо темпо. Още от началните минути Вечното дерби представляваше низ от единоборства, но и битка с водата.

В 24-ата минута Давид Яблонски върна необмислено топката към вратаря Божидар Митрев, а тя се спря в една локва... Стражът на "Левски" все пак изпревари връхлитащия Станислав Манолев и поправи грешката на чешкия си съотборник.

Последва битка в средата на терена, по един картон за двата тима и липса на голови положения.

Минута преди края на първата част Станислав Костов бе изведен отлично, но премина много в страни, стреля от малък ъгъл и вратарят Витаутас Черниаускас изби в ъглов удар.

След почивката главният съдия Никола Попов раздаваше жълти картони, а двата тима отново трудно стигаха до добри голови ситуации.

В 84-ата минута обаче ЦСКА нанесе своя удар. Тиаго Родригеш центрира, топката премина през куп от играчи, след което Фернандо Каранга я отклони в мрежата зад Божидар Митрев. За бразилския стрелец това е попадение №22 от началото на сезона в Първа лига.

ЦСКА (4-2-3-1): Витаутас Черниаускас, Станислав Манолев, Николай Бодуров, Божидар Чорбаджийски, Жеферсон, Кристиан Малинов, Рубен Пинто, Кирил Десподов, Тиаго Родригеш, Енрике Рафаел, Фернандо Каранга

"Левски" (4-2-3-1): Божидар Митрев, Милош Цветкович, Давид Яблонски, Холмар Ейолфсон, Иван Горанов; Филипе Нашименто, Кали Тиам, Роман Прохазка, Габриел Обертан, Паулиньо, Станислав Костов