Съдия отсвири дузпа по време на почивката
17 Април 2018 09:53

/КРОСС/ За първи път във футболната история съдия отсъди дузпа на почивката, когато двата отбора се бяха прибрали в съблекалнята. Това се случи по време на мача между борещите се за спасение в Бундеслигата Майнц 05 и Фрайбург.

На почивката съдията Гуидо Винкман изгледа повторение на ситуация от края на първото полувреме, отсъди дузпа за игра с ръка и повика играчите обратно на терена.

Аржентинецът Пабло де Бласис бе точен от бялата точка и даде преднина на домакините, а отново той бе точен за крайното 2:0 след грешка на вратаря на Фрайбург Александер Шволов.

По време на почивката също така се проведе поредната протестна акция срещу провеждането на срещи от първенството в понеделник и фенове на домакините обсипаха терена с тоалетна хартия.