Победа за Надал над Гришо
21 Април 2018 16:58

/КРОСС/ Рафаел Надал отново се оказа твърде силен съперник за Григор Димитров. Испанецът записа 11-и успех срещу първата ни ракета, след като го елиминира на полуфиналите на Мастърса в Монте Карло след 6:4, 6:1. Двубоят продължи 96 минути, съобщи бтв.

Така в неделя десеткратният шампион ще защитава трофея си срещу победителя от двойката Александър Зверев - Кей Нишикори.

26-годишният хасковлия затрудни максимално съперника в първия сет. Той навакса изоставане е от 0:3 гейма и изравни за 3:3, но при 4:5 допусна нов пробив и след малко повече от час игра битка на корта той предаде първия сет.

Във втората част Надал доминираше. Българинът успя да вземе само четири точки на собствен сервис и то при 0:5, когато спечели за единствен път подаването си.

Димитров записа най-доброто си представяне в Монте Карло и си осигури 230830 евро и 360 точки за световната ранглиста, в която ще остане на петото място и през следващата седмица.