Калейн грабна бронз в Ташкент
22 Април 2018 11:35

/КРОСС/ Първи медал за България от Световната купа по художествена гимнастика в Ташкент. Боряна Калейн завоюва бронз за съчетанието си с обръч.

Родната гимнастичка изигра много добре своята композиция и получи оценка от 18.950 точки, от които 10.500 за трудност.

Шампионка на обръч стана рускинята Александра Солдатова с 19.900 точки, която спечели и титлата в многобоя. Втора е Линой Ашрам (Израел) с 19.400 точки.

Другата българка Невяна Владинова допусна грешки в изпълнението си на финала на топка и остана осма с 16.150 точки.

Финалите на бухалки и лента с участието на Калейн и Владинова са по-късно днес.

В многобоя, който завърши в събота, Владинова се нареди на шесто място, а Калейн зае деветата позиция.