Чиста ли е водата в басейните в началото на сезона?
Секция: Туризъм
06 Юни 2018 15:16
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
Чиста ли е водата в басейните в началото на сезона?

/КРОСС/ До момента няма отклонения във водата на откритите плувни басейни в София, каза д-р Десислава Драганчева от Здравна инспекция в "Денят започва". Направени са 238 проверки, съставени са 28 предписания за констатирани нарушения.

В Столичната регионална здравна инспекция са вписани 174 водни обекта, от които 46 открити.

До момента са направени 238 проверки като за констатирани нарушения са съставени 28 предписания със задължителни хигиенни и противоепидемични мерки, уточни д-р Драганчева.

Издадени са 12 заповеди за временно спиране след привеждане на обекта в съответствие с хигиенните изисквания. Обектите към момента са пуснати в експлоатация.

Издадени са 12 акта за административни нарушения, като основно нарушенията са в закритите плувни басейни.

Румен Димитров, собственик на един от басейните в София заяви, че водата е по-чиста от чешмяната и режимът на почистване на водата е денонощен.