Роналдо качи Португалия на върха
20 Юни 2018 18:11

/КРОСС/ Първа победа за Португалия на световното първенство по футбол в Русия. "Мореплавателите" се наложиха с 1:0 над Мароко, а в герой за тима отново се превърна голямата звезда Кристиано Роналдо.

Така Португалия оглави класирането във втора група с 4 точки преди мача между Испания и Иран. Мароко остава на дъното в таблицата с 0 пункта.

Роналдо откри резултата още в 5-ата минута с четвъртия си гол във втория си мач от началото на шампионата.

Със своя 85-и гол за националния отбор, Роналдо стана най-резултатният европеец, изпреварвайки Ференц Пушкаш (84).

Набралият скорост нападател можеше да удвои преднината на Португалия няколко минути по-късно, но изстрелът му мина покрай лявата греда на вратата на Мароко. "Атласките лъвове" бяха на косъм да изравнят в 12-ата минута, но ударът с глава на капитана Меди Бенатия бе отразен от Руи Патрисио.

В 39-ата минута пред Роналдо се откри нова добра възможност. Голмайсторът получи добър пас от Гонсало Гедеш, но стражът на Мароко спаси с една ръка.

През второто полувреме Мароко продължи да търси първи гол на Мондиала, но в 57-ата минута ударът с глава на Юнес Беланда бе отразен от новия вратар на "Уувърхемптън". Африканците продължиха да пресират, но атаките им не дадоха резултат.

В 84-ата минута Португалия претендираше за дузпа след нарушение срещу Роналдо, но реферът подмина ситуацията.

В последния мач от груповата фаза Португалия ще се изправи срещу Иран.