Франция - световен шампион за втори път след 20 години!
15 Юли 2018 19:56

/КРОСС/ Франция триумфира на московския стадион "Лужники"на финала на Световното първенство по футбол. Те победиха Хърватия с 4:2. Така "петлите" станаха световен шампион за втори път след 20 години.

Марио Манджукич имаше невероятния малшанс да си отбележи автогол в 18-ата минута. Иван Перишич вкара изравнителен гол за Хърватия в 28-та минута. В 38-ата минута момчетата на Дидие Дешан отново поведоха след дузпа, реализирана от Антоан Гризман. Бялата точка бе посочена след намесата на ВАР. В 59-та минута Погба затвърди преднината на Франция, като вкара за 3:1. Мбапе вкара в 65-та минута четвъртия гол за Франция. В 69-та Манджукич вкара втория гол за Хърватия.

Междувременно, във Франция и Хърватия феновете се приготвиха отрано за финалите. Милиони хора очакваха с нетърпение победата на отбора си. За хърватите мачът беше не само възможност да станат световни шампиони, но и реванш за загубата им от Франция на Мондиала през 1998-ма година. Главен съдия бе аржентинецът Нестор Питана.