Трилър с дузпи прати ЦСКА напред в Лига Европа
20 Юли 2018 08:10

/КРОСС/ Трилър с дузпи прати ЦСКА във втория предварителен кръг на Лига Европа. "Червените" играха слабо при гостуването си на "Рига" и губеха с 0:1 след редовното време и продълженията, което изравни общия резултат в сблъсъка. Те обаче бяха безгрешни от бялата точка и се разписаха пет пъти срещу четири точни изпълнения на съперника.

"Рига" откри резултата в края на скучното първо полувреме, когато Черномордис стреля с глава, а вратарят на ЦСКА Черниаскус се намеси неубедително. "Червените" създадоха реална опасност едва четвърт час преди края, когато Десподов уцели лявата гледа след удар с глава. Само 120 секунди по-късно Тиаго бе изгонен и гостите от София останаха с 10 души.

В последната минута ЦСКА можеше да нанесе решителен удар - Десподов стигна първи до топката и си спечели дузпа, която обаче не успя да реализира.

В първото продължение резервата Рафаел Енрике получи сериозна контузия и трябваше да бъде принудително заменен. В 108-ата минута и Панич бе изгонен за втори жълт картон, което изравни силите на терена. До края и двата тима опитаха да отбележат решаващо попадение, но така и не успяха.

При дузпите футболистите на ЦСКА бяха безапелационни - Малинов, Бодуров, Жеферсон, Джеси и именно Десподов опънаха мрежата, докато Лемаич сгреши още при първото изпъление на "Рига". Така ЦСКА продължава във втория кръг, където чака австрийският "Адмира".