Преглед на печата
Секция: Преглед на печата
09 Август 2018 08:19
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
Преглед на печата

/КРОСС/ "80 процента от агросубсидиите отиват в джоба на сто семейства" е водещата тема на Земя. Става дума за 3 милиона евро. Вестникът цитира интервю на БНР с икономиста Тихомир Безлов. 

По данни на НОИ, осигуряват ни на по-малко пари, съобщава Труд. През юни средният осигурителен доход е намалял до 875 лева. Една от причините е включването на сезонните работници в статистиката, а в туризма се изплащат най-ниските заплати.

На първа страница 24 часа информира, че банковите депозити се увеличават въпреки нулевите лихви. Регистрирани са нови 83 влога  над един милион лева всеки. Повече са и банковите сметки, в които има суми от 500 хиляди до един милион лева.

С обещания за работеща фирма налагат кредити на шивачки, пише Труд. Началничката им отрича да е принуждавала работничките да теглят заеми. За случая от Гоце Делчев е сезиран и омбудсманът.

Дума пише за нарастващо напрежение в държавното предприятие "Български пощи". "Нови пощенци на гладна стачка", служителите настояват за пълна финансова ревизия на последните пет години. 

Здравната каса плаща ненужно скъпо лечение в чужбина, достъпно и у нас, пише Сега. Заради необявени търгове за изделия и лекарства, деца се изпращат в страни от Евросъюза. Това е една от причините за обединяване на структурите, които решават дали да се изпрати някой на лечение зад граница или не, според новия управител на Касата д-р Дечо Дечев.

24 часа представя, в рубриката си "Отличниците на България", 18-годишния Борислав Антов от софийската математическа гимназия. Младежът беше отличен със златен медал на световното първенство по математика в Румъния. Печелил е отличия и от балканска олимпиада.

"Математиката - хит в Европа" е водещото заглавие на Стандарт. Вузове във водещи европейски държави тази година са повишили изискванията си към кандидатите от чужбина, искат сериозни резултати и определен брой изучавани часове по математика. Точната наука е сред новите изисквания.

Стандарт разказва за още едно участие на българи в задгранична надпревара- страната ни предлага рекорден брой напитки в световен конкурс. "Спиритс селекшън" ще се открие в Пловдив на 20 август. Ние ще се включим сред топ десет на държавите с най-много мостри за ракия.