Атлетико вдигна Суперкупата на Европа
16 Август 2018 08:20

/КРОСС/ "Реал" Мадрид се провали гръмко в първия си важен мач след ерата "Кристиано Роналдо". "Белия балет" загуби с 2:4 от местния си враг "Атлетико" след продължения в спора за Суперкупата на Европа.

В редовното време резултатът бе 2:2.

Двубоят в естонската столица Талин започна обещаващо и още преди да е изминала и минута от него Диего Коста даде аванс на "Атлетико". Испанският национал се пребори за една висока топка със Серхио Рамос, премина покрай Варан и стреля силно от малък ъгъл, а топката профуча над главата на стража Навас.

Шест минути по-късно Рамос си върна на Коста, удряйки го с лакът в лицето. Главният съдия обаче не забеляза и капитанът на "Реал" се размина с картон.

Последва натиск от страна на "белите". В 17-ата минита тимът на Хулен Лопетеги създаде напрежение пред вратата на Облак. Марсело подаде остро към близката греда, където Асенсио отклони технично с пета, но стражът изби, точно пред Карим Бензема.

Впоследствие и самият Марсело пробва мерника си, но стреля неточно. Все пак в 26-ата минута "Реал" изравни. Гарет Бейл направи страхотен пробив по дясното крило и центрира към Бензема на далечната греда, който с глава прати топката покрай Облак.

В 34-ата минута Бейл получи хубав пас, но се забави. Уелсецът успя да върне към Бензема, чийто удар обаче бе блокиран.

Втората част започна далеч по-спокойно от първата. Стигна се до 62-ата минута, когато Хуанфран игра с ръка в наказателното поле при едно центриране и реферът отсъди дузпа за "Реал". Зад топката застана капитанът Рамос и хладнокръвно реализира - 2:1 за "лос меренгес".

"Атлетико" отвърна на удара сравнително бързо. Четвърт час по-късно Хуанфран намери Анхел Корея, който подаде към Диего Коста почти от аутлинията и таранът не сбърка - 2:2.

До края на редовното време повече голове не паднаха и спорът се реши след продължения.

В продълженията "Атлетико" не остави шанс на "Реал". Първо в 98-ата минута резервата Партей намери Саул, който разстреля Навас с брилянтен удар от въздуха, при който топката мина точно под гредата.

Пет минути по-късно Коке завърши многоходова акция на "Атлетико", оформяйки крайното - 4:2 за "дюшекчиите". Така възпитаниците на Диего Симеоне остават безупречни в двубои за Суперкупата на Европа - 3 от 3. "Рохибланкос" триумфираха още през 2010 и 2012 г.