Грациите на България на 3 финала в Минск (видео)
18 Август 2018 09:49

/КРОСС/ Катрин Тасева се класира за финалите на обръч и топка, а Невяна Владинова е финалистка на обръч след изпълненията на тези два уреда от първия ден на турнира от Световната купа по художествена гимнастика в Минск (Беларус).

Катрин Тасева има сбор от 36.400 точки до момента, след като получи оценки от 17.900 на обръч и 18.500 на топка.

Невяна Владинова е със сбор 34.950 точки, след като допусна грешка на топка и беше оценена със 17.100, а на обръч има 17.850 точки.

В класирането за многобоя след първия ден Катрин Тасева е на шесто място, а Владинова заема 13-а позиция.

Във временното подреждане за многобоя води Линой Ашрам (Израел) с 40.050 точки, следвана от рускинята Александра Солдатова с 39.000 точки, а трета е украинска гимнастичка Влада Николченко с 37.250 точки.

Пред Катрин Касева са още представителката на домакините от Беларус Катарина Галкина и втората гимнастичка на Израел Никол Зеликман.

Световната купа в Минск продължава днес с изпълненията на бухалки и лента, а в неделя са финалите на отделните уреди.