Барса стартира с победа и два гола на Меси
19 Август 2018 09:24

/КРОСС/ Шампионът "Барселона" победи като домакин тима на "Алавес" с 3:0 на старта на новия сезон в испанската Примера дивисион. Лионел Меси отбеляза два гола, а третото попадение бе дело на Филипе Коутиньо.

Усман Дембеле партнираше на Лионел Меси и Луис Суарес в атаката на домакините, а Филипе Коутиньо се появи като резерва.

Футболистите на Ернесто Валверде очаквано доминираха през целия мач и въпросът бе кога ще падне първият гол. Това не се случи през първата част, в която пропуски направиха Меси, Жорди Алба, Луис Суарес и Дембеле, не успял да се разпише сам срещу вратаря на гостите. В 38-ата Лео Меси нацели напречната греда след великолепно изпълнен пряк свободен удар.

На полувремето Коутиньо се появи в игра на мястото на Нелсон Семедо. В 64-ата минута Меси изпълни пряк свободен удар, пращайки топката под скочилите от стената футболисти право във вратата за 1:0. Две минути след това аржентинецът удари втора греда след техничен удар.

В 73-ата Луис Суарес пропусна сам срещу вратаря Пачеко, но десет минути по-късно Филипе Коутиньо удвои аванса на домакините с хубав удар. В последните секунди Меси получи топката от Суарес и с втория си гол в мача оформи крайния резултат.