Невяна Владинова взе сребро на Световната купа в Минск
19 Август 2018 15:41

/КРОСС/ Невяна Владинова спечели сребърен медал на лента на Световната купа по художествена гимнастика в Минск, Беларус. Грацията донесе единственото отличие за страната ни с великолепно изпълнение, което бе оценено с 18.200.

Другата ни представителка във финала на лента - Катрин Тасева, допусна неточности и получи 17.200, което й отреди 7-ото място. Победителка на този уред стана рускинята Александра Солдатова с 18.600. Трета е представителката на домакините Катарина Галкина със 17.850.

Тасева остана в подножието на медалите във финалите на обръч и топка, а на бухалки допусна сериозна грешка и завърши осма.

Владинова изигра много силно съчетанието си с бухалки и получи 19.250, но това бе достатъчно само за 4-ото място в класирането. Освен това тя участва и във финала на обръч, където се нареди пета, веднага след Тасева.