Войната за мегапиксели при смартфоните достигна своя пик
Секция: Технологии
03 Септември 2018 10:17
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
Войната за мегапиксели при смартфоните достигна своя пик

/КРОСС/ На пазара за смартфони все по-често можете да намерите устройства с двойни камери. Тази тенденция е във фокуса на проучване на анализаторската компания Counterpoint Technology Market Research, цитирана от technews.bg.

Според експертите, около 42% от смартфоните, продадени по света през юли 2018 г., са оборудвани с две или повече камери на гърба. Предполага се, че до края на декември делът на тези устройства ще нарасне до 60%.

Проучването отбелязва, че войната за мегапиксели достигна своя пик и новото поле в битката за надмощие станаха смартфоните с множество сензори за изображения. Двойните камери се превръщат в обичайна характеристика на съвременните смартфони, а това стимулира развитието на нови функции като допълнена реалност, телеобективи, портретен режим на снимане и т.н.

Почти всички (96%) смартфони, продадени през юли 2018 г. в най-високата ценова категория, са оборудвани с двойна камера. При телефоните с цена от $600 до $799 делът на тези модели е бил 60%, а в ценовия диапазон $300-599 - 68%. Повече от половината (53%) смартфони, предлагани за 200-299 долара, са снабдени с основна камера с две лещи.