Ансамбълът ни по художествена гимнастика влиза в битката за медали и квота
15 Септември 2018 12:11

/КРОСС/ Световното първенство по художествена гимнастика в София навлиза във финалния си етап, а България вече няма търпение да види съчетанията на националния ни ансамбъл.

Надпреварата за Симона Дянкова, Елена Бинева, Лаура Траатс, Мадлен Радуканова и Стефани Кирякова започва с многобоя, където участие ще вземат общо 36 отбора.
Момичетата на Весела Димитрова са във втория поток, който започва след 16:30 ч. Те ще изиграят съчетанието си с топки и въжета с 16-ти стартов номер, а композицията си на пет обръча - с 34-ти.

Това е второ световно за този ансамбъл, който при дебюта си в Пезаро, Италия през 2017 г. спечели сребро в многобоя, като бе изпреварен единствено от Русия.

Борбата за абсолютната титла в София ще бъде жестока, защото първите три отбора в класирането обаче ще получат директна квота за олимпийските игри в Токио през 2020 година.

В неделя шампионатът продължава с финалите на отделните уреди, а очакванията са за пълни трибуни в "Арена Армеец".
България вече спечели един медал на първенството. Катрин Тасева, Невяна Владинова и Боряна Калейн завоюваха сребро в отборната надпревара.