Григор даде летящ старт на отбора на Европа
22 Септември 2018 08:11

/КРОСС/ Григор Димитров започна по перфектен начин участието си на отборната надпревара Laver Cup след победа над американеца Франсес Тиафо с 6:1, 6:4 за час и 7 минути.

Българинът игра изклчючително освободено и въпреки че турнирът не носи точки за ранглистата, двамата дадоха всичко от себе си за победата и направиха много красив мач в Чикаго.

Димитров донесе усмивка на лицето на треньора си Бьорн Борг и впечатли съотборниците си, сред които Новак Джокович и Роджър Федерер.

Първият сет беше изигран феноменално от хасковлията - с шест аса и почти без грешка. На свой сервис даде само три точки на съперника и те бяха в рамките на един гейм. Направи много успешни излизания на мрежата и красиви минаващи удари от форхенд и бекхенд през целия мач.Григор постигна важен пробив в седмия гейм, за да поведе с 4:3, но моментално той бе върнат. Димитров обаче не трепна и със завидна концентрация направи втори пореден пробив.

Гейм на нула довърши американеца и така отборът на Европа поведе с 1:0 срещу отбора на света.