Строят копие на „Титаник“
Секция: ЛЮБОПИТНО
24 Октомври 2018 11:50
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
Строят копие на „Титаник“

/КРОСС/ Копие на потъналия през 1912 година кораб „Титаник“ ще бъде построено и пуснато на вода през 2022 година, съобщава CBS, цитирана от БНР.

Проектът „Титаник II" е на компанията Blue Star Line на австралиеца Клайв Палмър. Строежът на кораба е започнал през 2012 година, но поради липса на финансиране проектът е бил в застой около 3 години.

Ще бъде възстановен оригиналният интериор на „Титаник“, а навигационните системи ще бъдат модерни, тъй като така се повишава нивото на сигурност.

Корабът, чието построяване ще струва около половин милиард долара, ще може да поеме 2 400 пътници и 900 човека екипаж.

Предвижда се първото плаване да бъде от Сингапур до Дубай и да продължи 2 седмици. След това новият „Титаник“ ще се отправи към Саутхемптън, след което ще пресече Атлантическия океан и ще пристигне в Ню Йорк.

Първият "Титаник" тръгва на първия си и единствен рейс точно от Саутхемптън към Ню Йорк на 10 април 1912 година. В нощта на 14 срещу 15 април в Северния Атлантик корабът се сблъсква с айсберг и потъва за 2 часа и 40 минути. Загиват около 1 500 човека.