Талантът на „Еврофутбол" Диана Петкова с 4 златни медала и национален рекорд
29 Октомври 2018 14:20

/КРОСС/ Спортният талант на „Еврофутбол" Диана Петкова постави национален рекорд при жените - 1:02.09 мин. на 100 м съчетано по време на международния турнир по плуване в малък басейн „Руси Русев" в Стара Загора. Досега рекордът принадлежеше на Нина Рангелова (1:02.15 мин). С този резултат Диана покри и норматив за Световното първенство в Китай през декември.

Тя грабна още три златни медала от турнира - на 50 м св. стил (26.39 сек.), на 200 м св. стил (2:13.19 мин.) и на 100 м св. стил (56.14 сек.). Логично Диана беше избрана и за най-добра състезателка на първенството.
Друг спортен талант на българския букмейкър - Иван Алмаджиев, взе два златни и един сребърен медал в надпреварата в група В (родени 2001-2003 год.). Той завърши първи на 50 м гръб с 26.42 сек, на 50 м бътерфлай с 24.41 сек. и на второ място на щафета 4х50 м свободен стил.

С постижението си на 50 м бътерфлай Иван спечели 712 точки по ФИНА, с което взе купа и награда за най-добър състезател на група В.
Шампионите по таекуондо - братята Александър и Митко Джорджеви, спечелиха сребърни медали на международното състезание Галеб Белград Трофи в Белград - Сърбия, в своите възрасти и категории.
Александър победи последователно представители на Хърватия с 17:4, на Италия с 16:2 и на Гърция с 9:4, но заради контузия на левия глезен не можа да се яви на финала и остана втори.

Митко игра 5 мача, в които отстрани съперници от Сърбия (със златна точка), Словакия с 24:4, Япония с 31:11 и Хърватска с 10:9. На финалата изгуби от испанец.

Талантът в спортната стрелба Таня Звискова спечели сребърен медал в дисциплината 60 изстрела с въздушна пушка на Международния турнир по спортна стрелба с пневматично оръжие в гр. Пловдив. В квалификациите тя постигна резултат от 624.3 т., а на финала - 245.3 т.

Александър Сръндев се включи в държавното първенство по крос кънтри за мъже до 23 г. и завърши на четвърто място.

„Еврофутбол" желае още много успехи на своите спортни таланти!