Рилски спортист с пета загуба в груповата фаза на "ФИБА Къп"
15 Ноември 2018 09:40

/КРОСС/ Рилски спортист е пред угрозата да завърши участието си в груповата фаза на турнира за "ФИБА Къп" само със загуби. В петия мач момчетата на Людмил Хаджисотиров отстъпиха в Самоков пред унгарския Алба Фехервар с 83-104 (18-17, 24-34, 20-27, 21-26).

Българите започнаха страхотно мача със серия от 16-2. Отговорът на най-силния отбор в групата Алба беше мълниеносен и първата част завърши само с точка преднина за Рилецо. Постепенно унгарците започнаха да трупат преднина и след 30 минути игра резултатът стана 62-78.

Тони Гуджино направи "дабъл-дабъл" с 16 точки и 11 борби. По 13 точки реализираха Мартин Маринов и Мирослав Васов.

Най-добър за Алба беше Алерик Фрийман с 27 точки, а Петер Лорант добави 20 точки и 6 борби.

В последния си мач на 21 ноември Рилски спортист ще гостува на Порто в Португалия и ще се опита да счупи геврека.