България завърши 1:1 в Кипър
17 Ноември 2018 09:10

/КРОСС/ България не успя да вземе нужните три точки от гостуването си на Кипър в мач от група 3 в Лигата на нациите и завърши само 1:1 в Никозия.

На стадион "ГСП" в Никозия "Трикольорите" изиграха слабо първо полувреме, но показа различно лице през втората част. Играчите на Петър Хучев пропуснаха куп положения, а също така имаха претенции за четири дузпи (две от тях основателни), като накрая изравниха от 11-метров наказателен удар в 89-ата минута. Николай Димитров-Хичо беше точен, след като преди това в 24-ата минута Захариу даде аванс на домакините при първата им реална атака.

Това е първо равенство на "лъвовете", които имат 10 точки, колкото и лидерът Норвегия. Скандинавците също завършиха 1:1, като губеха почти до края на мача в Любляна. Северняците продължават да имат предимство от един гол пред родните национали, които имат шанс в последните 90 минути да спечелят групата. Словения гостува в София, а Кипър приема Норвегия.