БНР празнува 90 години от създаването си
Секция: КУЛТУРА
25 Януари 2019 12:12
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
БНР празнува 90 години от създаването си

/КРОСС/ Днес в НДК Българското национално радио и Българската национална телевизия организират конференция на тема "Бъдещето на обществените медии в цифровата ера". Тази година се отбелязват важни годишнини за двете национални електронни медии - 90 години от първото радио излъчване в България, 84 години от основаването на Българското радио и 60 години от създаването на БНТ.

В студиото на сутрешния блок на БНТ генералният директор на БНР Александър Велев изтъкна че хората в радиото работят неуморно за създаването на огромно по обем съдържание.

Изследванията показват, че националното радио е сред медиите, които се ползват с най-голямо доверие. Националното радио е най-бързата медия. Радиото стига най-бързо до теб. Радиото успя да удържи онова, което е постигнало, и в съвременната цифрова ера. Въпросът е сега как да навлезем все повече в дигиталния свят и да бъдем непрекъснато до по-младите хора. Велев отбеляза, че има нужда в допълнения в регулацията за радиото, тъй като в Закона за радио и телевизия изобщо не е споменато за дигитализация, как ще се извършва тя и как ще се финансира. От днешната конференция в НДК се очаква да намери отговорите на тези въпроси.