Преглед на печата за 16 февруари
Секция: Преглед на печата
16 Февруари 2019 08:38
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
Преглед на печата за 16 февруари

/КРОСС/ „Труд“

„89% от плодовете и зеленчуците, които ядем, са вносни“. Това показват данни на бранша, цитирани от вестник „Труд“. Стоката, която идва от Сърбия и Македония, се пакетира у нас и се продава за българска на пазара. Изданието предупреждава, че никой не проверява за пестициди доставките от страните извън ЕС, а там приетата допустима норма за остатъци от пестициди е по-висока. Едва 35% от месото в колбасите е наше, уточнява „Труд“.

„Телеграф“

„С морбили са се заразили 21 души, като почти всички случаи са възникнали в детското отделение на болницата в Разлог“, информира „Телеграф“. Там е било прието дете с грипоподобни симптоми. Впоследствие обаче се оказало, че то има дребна шарка. Междувременно заразата се е разпространила и към други 17 пациенти. Пет от децата бяха докарани за лечение в София, допълва изданието.

„24 часа“

„КАТ взема още от най-злите камери“ пише в заглавие на първата си страница вестник „24 часа“. В интервю за всекидневника комисар Росен Рапчев от Пътната полиция е казал, че ще се купят още 84 камери на триноги до края на 2019 г. В момента КАТ разполага с 28. Те засичат по няколко коли, които превишават скоростта, затова шофьорите често ги наричат „зли”. През 2018 г. с камерите на триноги са хванати 180 000 нарушения на скоростта от общо 563 хиляди. Най-много карат с превишена скорост в София-град, както и в областите Велико Търново и Стара Загора, допълва „24 часа“.

„Монитор“

„Само едно от десет жилища у нас е застраховано“, съобщава „Монитор“. Най-често със застраховка са имоти, купени с ипотека, защото банките задължават новите собственици да го направят, поясняват експерти. За сравнение в страните от Централна Европа делът на застрахованите жилища е над 90%. Изводът според експерти е, че българинът обича повече колата си, отколкото дома си, защото с много по-малка сума може да застрахова и жилището си. Възможно е малкият процент застраховани жилища се дължи и на недоверието към финансовия сектор, допълва „Монитор“.