Гришо изпадна от топ 30 за пръв път от лятото на 2016 г.
Секция: СПОРТ
18 Февруари 2019 10:00
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
Гришо изпадна от топ 30 за пръв път от лятото на 2016 г.

/КРОСС/ Най-добрият ни тенисист Григор Димитров вече е извън топ 30 на световната ранглиста. 27-годишният българин, който се възстановява от контузия в рамото, загуби 7 позиции и така за първи път 15 август 2016 г. не намира място сред най-добрите 30 тенисисти. С актив от 1310 точки Димитров заема 31-ото място.

Сривът в ранкинга му се дължи на отказа да участва на турнира в Ротердам, където имаше да защитава 300 точки заради миналогодишния си финал.

Гришо не е играл от загубата си от Франсис Тиафо на осминафиналите на Откритото първенство на Австралия. Той ще пропусне и турнира в Акапулко в края на февруари, тъй като продължава да лекува травма в лявото рамо. Очаква се да бъде на линия през март за мастърсите в Индиън Уелс и Маями.

От останалите българи, Димитър Кузманов се изкачва с четири позиции до №335, Александър Лазов e с едно място нагоре - №481, а Александър Лазаров е №489 с прогрес също от една позиция.

Няма промени в топ 10. Лидер е шампионът от Откритото първенство на Австралия Новак Джокович с 10955 точки, следван от Рафаел Надал (Испания) с 8320 точки и Александър Зверев (Германия) с 6475 точки.