Русия спечели единичната смесена щафета, България е 20-а
21 Февруари 2019 20:50

/КРОСС/ Дуетът на Русия в състав Евгения Павлова и Дмитри Малишко спечели златния медал в единичната смесена щафета на европейското първенство по биатлон в Минск-Раубичи, Беларус.

Двамата завършиха за време 36:30,0 минути като направиха една допълнителна обиколка и изстреляха общо девет допълнителни патрона.

Среброто е за дуета на Швеция а бронзовият медал е за щафетата на Франция.

България, в състав Милена Тодорова и Антон Синапов зае 20-ото място от 24 състава. Те завъртяха две допълнителни обиколки и се нуждаеха от 11 допълнителни патрона за поразяване на 20-те мишени.

По-късно днес, от 18 часа, е смесената щафета в четири поста. За България ще бягат и стрелят Даниела Кадева, Емилия Йорданова, Димитър Герджиков и европейският шампион на 20 км Красимир Анев.