Григор Димитров попадна за пореден път в интересна класация
01 Март 2019 19:02

/КРОСС/ Първата ни ракета Григор Димитров попадна за пореден път в интересна класация. Този път българинът е включен в играчите до 30-годиншна възраст, които са печелили минимум 2 млн. долара в турнирите от Голям шлем.

Световният №29 се нарежда на четвърто място в класацията с 4 334 111 долара от 34 участия. Димитров е спечелил 1 708 801 от Откритото първенство на Австралия, 513 272 долара от "Ролан Гарос", 1 366 513 долара от "Уимбълдън" и 745 525 долара от "US Open".

Класацията оглавява японецът Кей Нишикори със своите 7 866 782 долара от 36 участия. Призовата тройка допълват Милош Раонич (6 824 563 долара) и Доминик Тийм (4 850 455 долара).

Григор заема 14-о място по спечелени пари от останалите ATP турнири сред всички активни тенисисти. Българинът е спечелил 10 138 659 долара. Логично, челните места са заети от "тримата тенори на световния тенис" Роджър Федерер (56 951 561 долара), Новак Джокович (54 865 791 долара) и Рафаел Надал (46 055 976 долара).

Гришо ще се завърне на корта за Мастърса в Индиън Уелс. Заради травмата в рамото, българската звезда пропусна турнирите в Ротердам и Акапулко. Треньорът на първата ни ракета Дани Валверду заяви: "Няма по-добро място от Индиън Уелс, където да се завърнеш в състезанията".