Ева Брезалиева с бронзов медал във финала с лента на турнира в Киев
16 Март 2019 13:10

/КРОСС/ Ева Брезалиева спечели бронзов медал във финала с лента при девойките на турнира по художествена гимнастика „Дерюгина къп" в Киев (Украйна). Възпитаничката на Елена Симеонова раздели третото място с представителката на домакините Никол Красюк, като и двете получиха оценки от по 16.900 точки. Победителка е рускинята Анастасия Симакова с резултат 18.800 точки.

Във финалите с въже, топка и бухалки Брезалиева допусна грешки, които я оставиха извън призовата тройка. Българката получи оценки от 14.250 точки за композицията с въже и 16.300 точки за тази с топка, които и отредиха 6-то място в подреждането. Във финала с бухалки заради излизане извън килима, като на гимнастичката, така и на уреда националката ни остана 7-ма с резултат от 14.550 точки.

Шампионка във финалите с въже и с топка е рускинята София Агафонова (17.750 точки - въже и 18.700 точки - топка), а в този с бухалки първа нейната сънародничка Анастасия Симакова с оценка от 18.850 точки.