Интер спечели с 3:2 лудото 170-о дерби с Милан
18 Март 2019 09:55

/КРОСС/ Интер спечели с 3:2 лудото 170-о дерби с Милан. Голям мач за “нерадзурите” направи аржентинецът Лаутаро Мартинес, който вкара от дузпа и даде асистенция за успеха на тима си. Така Мартинес накара феновете на тима си да забравят за Мауро Икарди.

Още в 3-та минута Мартинес подаде на Матиас Весино, а в началото на второто полувреме Стефан де Фрай (51) удвои. Милан намали чрез Тимуйе Бакайоко в 57-та минута, но малко след това Лаутаро вкара трети гол от дузпа. Матео Мусакио върна надеждите на “росонерите” в 71-та минута, но хората на Дженаро Гатузо нямаха време за нещо повече.

С този успех Интер се върна на третото място в класирането, като има актив от 53 точки, вече с две повече от Милан.

Близо 78 000 зрители изгледаха на живо дербито на “Сан Сиро”, като феновете на двата отбора се бяха подготвили перфектно с прекрасни хореографии.