Русия: НАТО подтиква Украйна към провокации в Черно море
Секция: Русия
04 Април 2019 17:15
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
Русия: НАТО подтиква Украйна към провокации в Черно море

/КРОСС/ Руското външно министерство заяви, че НАТО тласка Украйна към провокации. Активността на НАТО в Черноморския регион се увеличи значително след провокацията на Киев в Керченския проток, отбелязаха от Министерството на външните работи на Русия.

След милитаризацията на североизточна Европа, която преди беше спокойна във военно отношение, НАТО реши да увеличи военното си присъствие и по черноморския фланг, "-се казва в коментарът на министерството.

Според данните на министерството НАТО усилва всички компоненти на присъствието си - въздух, земя и море.
Според постоянния представител на САЩ към НАТО Кей Бейли Хъчисън всичко това се прави «за да се гарантира преминаването на украински кораби» в Керченския проток. По този начин, алиансът «тласка Киев към нови провокации».
(НАТО) няма да се откаже от увеличаването на военно-политическа конфронтация с Русия.
Основната задача на алианса, като цяло, не се е променила от създаването си през 1949 година - да обедини редиците на съюзниците под знамето на сдържане на «заплахите от Изтока», отбелязаха от МВнРна Русия.

Напомняме, че постоянният представител на САЩ в НАТО Кей Бейли Хътчисън съобщи, че алиансът планира да предприеме мерки за осигуряване на преминаването на украински кораби през Керченския проток и разширяване на обхвата на въздушното разузнаване в Черно море.