„Еврофутбол" - Радина Борисова с бронз при девойките от G1 на София по таекуондо
22 Април 2019 13:46

/КРОСС/ Спортният талант на „Еврофутбол" - Радина Борисова, спечели бронзов медал от 5-о издание на международния турнир по таекуондо G1 Sofia Open, който се проведе през уикенда в столичната зала „Асикс Арена". 14-годишната представителка на дупнишкия клуб „Гладиатор" в първата си среща победи сръбкиня с 9-2. Последва убедителен успех с повече от 20 точки разлика срещу представителка на Гърция. Французойка обаче, спря Ради по пътя й за финала. Въпреки това, тя грабна бронза в категория до 55 г. при девойките.

На снимката: Радина Борисова

От 19-ти до 21-ви април в столичния плувен комплекс „Диана" се проведе отборния шампионат по плуване. Тимът на „Астери" спечели сребърните медали в комплексното подреждане, а в състава на варненци личат имената на двама Спортни таланти на „Еврофутбол" - Василики Кадоглу и Георги Цурев. 17-годишният Георги грабна бронз на 200 м гръб с резултат 2:05.99 мин, а Василики спомогна на отбора с призови класирания на 100 м бътерфлай и свободен стил.
Светлозар Николов спомогна на тима си „Спринт" да грабне бронза в отборното класиране и 4-то място при мъжете. 19-годишният пловдивчанин грабна две златни отличия на 200 м съчетано (2:05.52 мин) и на 400 м съчетано плуване (4:26.78 мин). На 200 м свободен стил е 4-ти с 1:55.33 мин, а на 50 метра бътерфлай е 12-ти.

На снимката: Светозар Николов

Още един Спортен талант в плуването - Тиана Темелкова, се класира във финал „Б" на 50, 100 и 200 м гръб в отборния шампионат, което за нейната 13-годишна възраст е своеобразен успех. Тя е най-бърза сред връстничките си в късите дистанции.

Продължава лятната подготовка на таланта ни в биатлона - Константин Василев, с участия в състезания по планинско бягане. На 20.04. Косьо (16 г.) се класира на 6-о място на Националния шампионат за възрастова група юноши под 18 години.