Костюм на Дарт Вейдър отива на търг
Секция: ЛЮБОПИТНО
06 Май 2019 08:10
Моля, помислете за околната среда, преди да вземете решение за печат на този материал.
Вашата Информационна агенция "КРОСС".

Please consider the environment before deciding to print this article.
Information agency CROSS
Костюм на Дарт Вейдър отива на търг

/КРОСС/ Рядък, оригинален костюм на Дарт Вейдър - един от най-култовите злодеи във филмовата история, ще бъде предложен на търг този месец, пише Bloomberg.

Костюмът, който включва прочутата маска на Вейдър, пелерина и ръкавици, е носен в лентата “Междузвездни войни: Епизод V - Империята отвръща на удара”. Той ще бъде предложен на търг на 14 май в аукционната къща Los Angeles Bonhams.

От вчера предметите са изложени публично, като част от честването на Деня на Междузвездни войни (4 май - May the Fourth).

Очаква се костюмът да бъде продаден за сума между 1 и 2 млн. долара, като част от колекцията “Wonders of the Galaxy”.

“Завършеността на костюма, забележителното му състояние и отличното му производство го правят истинска рядкост на пазара на филмови артефакти”, коментира Катрин Уилямсън, директор в Bonhams.

Брайс Елър, компютърен инженер, нает между 1977 и 1982 г. да играе Вейдър на филмовите премиери и наградите на Академията през 1978 г., е настоящият притежател на костюма. Той го е пазил дълги години в гараж.

Елър решил да продаде костюма, след като негов приятел, филмовият режисьор Уилям Малоун, е продал Robby the Robot от филма от 1956 г. “Forbidden Planet” за 5,4 млн. долара в рамките на търг на Bonhams.