ЦСКА пропусна шампионския си шанс, Лудогорец си тръгна доволен от София
12 Май 2019 08:43

/КРОСС/ ЦСКА и Лудогорец завършиха наравно 0:0 в голямото дерби на Първа лига, което може да се окаже решаващо за шампионската титла.

"Червените" се нуждаеха от задължителен успех, за да настигнат днешния си съперник в класирането, но не успяха.

Разликата остава 3 точка в полза на разградчани, като и преднината в директните двубои е в тяхна полза.

Това означава, че в оставащите три кръга, Лудогорец трябва да допусне две грешки, а ЦСКА да спечели всичките си мачове, за да отиде титлата на "Българска армия"

На този етап нещата изглеждат така, сякаш в Лудогорец ще празнуват осма поредна титла.А всичко можеше да е различно, когато в началните минути ЦСКА получи шанс да изпълни дузпа.

Али Соу пропусна, а това може и да е с цената на шампионските амбиции за "червените".

След дузпата, показаното от двата тима бе равностойно, а в края ЦСКА не успя да създаде финален натиск, докато Лудогорец сякаш изглеждаше доволен от това 0:0. Водени от мощната подкрепа от пълните трибуни, играчите в червено започнаха много агресивно срещата, а Лудогорец сякаш не бе готов.

Още в първата минута Али Соу се измъкна от Сисиньо и стреля мощно, а ударът му срещна ръката на Драгош Григоре.

Съдията Георги Кабаков обаче взе решение да не отсъжда дузпа. Дискусионно решение, отиващата към вратата топка определено се спря в ръката на бранителя, но пък и разстоянието бе прекалено малко.

Силната игра в "червено" обаче продължи и в 6-ата минута дузпата вече бе факт.

След центриране от корнер топката се удари в ръката на Марселиньо и този път Кабаков категорично посочи бялата точка.

С изпълнението се нагърби обичайният заподозрян Али Соу, но голаджията на ЦСКА прати топката над вратата.

Решителен момент, който можеше да прати мача в съвсем друга посока.

Натискът на ЦСКА продължи още около десетина минута, докато Лудогорец постепенно успя да се съвземе.

Разградчани създадоха няколко бързи атаки, с които застрашиха вратата на Черняускас.

Вратата на литовският страж бе застрашавана предимно с далечни удари, с които той се справяше.

Най-опасният от тях бе след пряк свободен удар на Марселиньо, но вратарят се справи.